son dakika

DİKA HİBEYE HAZIRLANIYOR MALİ HİBE ÇAĞRISI TOPLANTISI YAPILDI

Ekim 12, 2017 | by kanal56
DİKA HİBEYE HAZIRLANIYOR MALİ HİBE ÇAĞRISI TOPLANTISI YAPILDI
Güncel
0

Dicle Kalkınma Ajansı mali hibe çağrısına çıkıyor. Ekonomik alt yapının güçlendirilmesi konusunda hibe çağrısına çıkacak olan ajans, bu amaçla bugün Siirtte paydaşlarla bir toplantı düzenlendi.

Otelde düzenlenen toplantıda, Dika Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ yaptıkları çalışmaları anlattı. Ülkemizin çok zengin bir potansiyele sahip olduğunu ancak bunun yeteri kadar kullanılmadığını ifade eden Altındağ, buna örnek olarak 3500 yerel ürünümüzün olmasını örnek verdi.Bu kadar çok büyük sayıda yerel ürünümüz olmasına karşılık bunları bir marka değerine kavuşturamadığımızı belirten Altındağ, bir Konya ovası kadar bir alana sahip Hollanda’nın onlarca ürününün marka değerine kavuştuğunu söyledi. Altındağ hibe çağrısından yararlanacak kesimlerin arasına mesleki kuruluşlar ile muhtarları da kattıklarını söyledi.

Toplantıda daha sonra mali çağrının taslak planı anlatıldı. Taslakta organize sanayi bölgelerinin desteklenmesi, tarımsal ürünlerden elde edilen katma değerin yükseltilmesi ve turizm pastasından elde edilen gelirin arttırılması konuları yer alıyor.

Toplantı yuvarlak masa toplantısı ile sona erdi.Toplantıya Şirvan Kaymakamı Haktan Gökçekuyu Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Tekin Şahin, kamu kurum müdürleri , sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.

Paylaş

Comments are closed.