son dakika

DİKA GENEL SEKRETERİ ALTINDAĞ “BÖLGENİN DEĞERLERİNİ ORTAYA ÇIKARMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Şubat 3, 2016 | by kanal56
DİKA GENEL SEKRETERİ ALTINDAĞ “BÖLGENİN DEĞERLERİNİ ORTAYA ÇIKARMAYA ÇALIŞACAĞIZ”
Güncel
0

DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ hizmet ettikleri TRC 3 Bölgesinde bulunan dört il, Siirt Mardin Batman ve Şırnak İllerinin  potansiyelini  ortaya çıkarmaya ve tanıtmaya yönelik  çalışma yapacaklarını söyledi.

İstanbul da düzenlenen Emmit Fuarında ki  Siirt standını ziyaret eden Altındağ dünyanın en büyük 5 ci turizm fuarı olan EMİTT fuarını daha profesyonel, dört ilin ürünlerini  daha çok ön plana çıkaran, değerlerini anlatan  bir konuma dönüştürebileceklerini belirtti.                Genel manasıyla buradaki bakış açısının çok güzel olduğunu belirten Altındağ ”Burada bizde destinasyonu nasıl yapabileceğiz? Ürünlerimizi, kültürel  değerlerimizi nasıl daha çok tanıtabiliriz? Dört ilin arasındaki ortak paydaları nasıl birlikte sunabiliriz yönünde bir çalışma yapacağız. Dört ilin içinde olabileceği bir mozaikte oluşturabiliriz. Bütün bunların çalışmasını yapacağız.” Dedi.

Siirt için önemli bir proje olan Tekstil Kent projesinin imzalarının atıldığını hatırlatan Altındağ bu projenin bölgenin sorunu olan işsizlik ve göçün önüne bir nebze de olsa  geçebilecek bir proje olduğunu belirtti.

Siirt’i önemsediklerini  ve hizmetlerinin artarak süreceğini belirten Altındağ. “Yakında imzalarını attığımız tekstil kent projesi çok önemli bir proje. İşsizliğin ve göçün önüne geçebilecek bir proje. Siirt bu konuda önemsediğimiz bir il. Bölgemizin sorunu olan göç ve işsizliğin önüne bir nebze olsa geçebilecek bir proje. Gençlere ve bayanlara istihdam imkanı sağlanacak. Kültürel değerleriyle, yapısal değerleriyle çok önemli bir kentimizdir. Önemsiyoruz. Dicle Kalkınma Ajansı olarak hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Bu konudaki bakış açımız budur. Uzmanlarımız ilçeleri gezerek sorunları tespit edecek ve buna yönelik projeler hazırlayacaklar.” dedi.

Paylaş

Comments are closed.