son dakika

DEVLET HASTANESİ EKİBİ YETİŞTİ YOL KENARINDA DOĞUM

Haziran 4, 2018 | by kanal56
DEVLET HASTANESİ EKİBİ YETİŞTİ YOL KENARINDA DOĞUM
Güncel
0

Siirt’te doğum için hastaneye yetiştirilmeye çalışılan kadın,  Siirt Devlet Hastanesi ekibinin yardımıyla yolda doğum yaptı.

Baykan ilçesinde doğum sancıları artan 24 yaşındaki Nuray Yıldız’ı, eşi, otomobille Siirt Devlet Hastanesi’ne götürmek  üzere yola çıktı.

Ancak yolda sancıların daha da artması üzerine aile , daha önce hastaya bakan Siirt Devlet Hastanesi’nden kadın doğum uzmanı Ahmet Yıldızbakan’a  durumu haber verdi. Durumun haber alınmasının ardından başhekim Şeyda Kayhan, Dr.Yıldızbakan ve  112 acil servis ekibi  Siirt’ten yola çıkarak, hastanın bulunduğu yere ulaştı.   Dr Yıldızbakan  ve ekibinin yardımıyla doğum yol kenarında doğumun gerçekleştirilmesinin ardından anne ve bebeği Siirt Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Başhekim Kayhan, anne ve bebeğin sağlık durumlarının iyi olduğunu ve hastaneye, takip amaçlı  olarak yatırıldığını belirtti. Kayhan, “Anne ve çocuk, bizim için çok önemliydi. Çok şükür ikisinin de sağlık durumu iyi. Hastalarımızın her zaman yanındayız. Devletimizin verdiği imkanlarla da her zaman, her yere de koşmaya hazırız.” diye konuştu.

Uzman doktor Yıldızbakan ise “Doğum yol kenarında yapıldı. Hastaya hemen ilk müdahaleyi yaptık. Hastanın sağlıklı bir doğum yapmasını sağladık. Anne ve bebeğin durumu iyi.” Dedi.

Paylaş

Comments are closed.