son dakika

DEĞİŞİM VE ÖZ GÜRLÜK İÇİN SENDE AYAĞA KALK

Ağustos 7, 2019 | by kanal56
DEĞİŞİM VE ÖZ GÜRLÜK İÇİN SENDE AYAĞA KALK
Güncel
0

HDP Siirt il başkanlığı tarafından kadına yönelik şiddeti ve kadın cinayetleri, tecavüz, çocuk istismarlarını önleme ve kültüre doğaya sahip çıkmak amacıyla bir kampanya başlatıldı. Milletvekili Meral Danış Beştaş, belediye başkanı Helen Berivan Işıkla birlikte HDP il binasında  düzenlediği basın toplantısında yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Toplumun bu konularda bir refleks göstermesi gerektiğini belirten Beştaş “Çocuklara yönelik tecavüzler zaman zaman dehşet yaratsa da büyük bir tepki ortaya çıkarsa da bunun süreklileşmesi gerekiyor. Bizim çocuklara yönelik istismar ve tecavüz vakalarına tahammülümüz kalmamıştır. Kadın katliamlarına tahammülümüz yoktur. Bunu gerileteceğiz. Biz kadınlar hayatın yarısıyız. Bu toplumun yarısıyız. Biz olmadan yaşam olmaz.Kadın olmadan demokrasi yeşeremez.” Dedi.

Yalnızca temmuz ayında 24 kadının öldürüldüğünü belirten Beştaş, Hasankeyf ve Botan vadisinin büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldığını söyledi.

Sende ayağa kalk kampanyası kapsamında yapacakları çalışmaların netleştiği zaman kamuoyunun bilgilendirileceğini belirten Beştaş kesinleşen bazı çalışmaları şöyle özetledi;

Parklarda kadın filmleri gösterimleri, köy buluşmaları, aralarında kendilerinin de yer alacağı takımlarla kadın voleybol karşılaşmaları, doğa yürüyüşleri ve 25 kasım kadına şiddeti önleme gününde bir panel düzenlenmesi ile kadın konserlerin gerçekleştirilmesi..

 

 

Paylaş

Comments are closed.