son dakika

DBP EŞ GENEL BAŞKANI YÜKSEK SİİRT’TE

Ekim 30, 2015 | by kanal56
DBP EŞ GENEL BAŞKANI YÜKSEK SİİRT’TE
Güncel
0

 1 Kasım seçimlerine az bir süre kala bütün partiler propaganda çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyorlar. Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek seçim çalışmaları kapsamında ilimizi ziyaret ederek vatandaşlarla görüştü.Çeşitli çay salonlarını ziyaret eden ve vatandaşlara hitap eden Yüksek daha sonra sandık müşahitleri ile düzenlenen toplantıya katıldı.

Yüksek’e, HDP milletvekili Hatice Seviptekin, milletvekili adayı Besime Koca, belediye eş başkanları Tuncer Bakırhan ve Hatice Belkis Epözdemir eski başkan Selim Sadak, eski milletvekili adayı İsmail Aydın ve parti yöneticileri eşlik etti.

DBP eş genel başkanı Kamuran Yüksek Kanal 56 televizyonuna özel bir demeç verdi. 7 haziran tarihinde alınan başarı nedeniyle yöneticileri kutlamak ve vatandaşa teşekkür etmek üzere Siirte geldiğini belirten Yüksek demecinde hiç kimsenin bir diğerini tahakkümü altına almaması gerektiğini ve herkesin barış kardeşliğe önem vermesinin zorunlu olduğunu  söyledi.

Siirt’in  bu konuda örnek bir kent olduğunu belirten Yüksek, her kesimin HDP çatısı altında birleşmesi gerektiğini belirtti. Mevcut anayasa ve diğer yasaların 1980 cunta rejiminden kalma olduğuna vurgu yapan Yüksek, 1 kasımdan sonra ki iktidarın toplumsal uzlaşmaya uygun yeni bir anayasa üzerinde yoğunlaşması gerektiğini belirtti.

 2

Paylaş

Comments are closed.