son dakika

CİZRELİ YURTTAŞLAR GİYİM İHTİYAÇLARINI BELEDİYE MAĞAZASINDAN KARŞILIYOR

Şubat 26, 2016 | by kanal56
CİZRELİ YURTTAŞLAR GİYİM İHTİYAÇLARINI BELEDİYE MAĞAZASINDAN KARŞILIYOR
Güncel
0

Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Şırnak’ın Cizre ilçesinden göç etmek zorunda kalan ve Siirt’tin değişik mahallerine yerleşen yurttaşlar giyim ihtiyaçlarını, Siirt Belediyesi bünyesinde yürütülen  “ Botan Halkı Dayanışma”  kampanyası çerçevesinde açılan giyim mağazasından karşılıyor.

Siirt belediyesi bünyesinde sokağa çıkma yasağının devam ettiği Şırnak’ın Cizre ilçesinden Siirt’te göç etmek zorunda kalan sayıları 503 aileye ulaşan yurttaşlar için başlatılan   “ Botan Halkı Dayanışma”  kampanyası çerçevesinde yurttaşların gıda ve ısınma ihtiyaçları karşılanırken,  Cizreli yurttaşlar giyim ihtiyaçlarını belediye hizmet binası içinde açılan giyim mağazası karşılıyor.

Hafta başında açılan giyim mağazası gelen Cizreli yurttaşlar mağa içinde bulunan yetişkin,  çocuk ve ayakkabı reyonlarında giyim ihtiyaçlarını karşılarken,  son beş gün için 283 Cizreli ailenin mağazaya gelip giyim ihtiyaçlarını karşıladığı belirtildi.

Bu arada Cizreli yurttaşlar ile dayanışmak için Siirt’te başlatılan “ Botan Halkı Dayanışma”   kampanyasına kent içinden ve dışından yurttaşların büyük destekleri sürerken,  kampanya bünyesinde devam eden sağlık taraması kapsamında bu güne dek 135 aileye sağlık hizmetti verildi.

Cizreli Yurttaşlar Giyim İhtiyaçlarını Belediye Mağazasından Karşılıyor (2) Cizreli Yurttaşlar Giyim İhtiyaçlarını Belediye Mağazasından Karşılıyor (4) Cizreli Yurttaşlar Giyim İhtiyaçlarını Belediye Mağazasından Karşılıyor (6)

Paylaş

Comments are closed.