son dakika

CAZİBE MERKEZLERİ ANLATILMAYA DEVAM EDİLİYOR

Şubat 24, 2017 | by kanal56
CAZİBE MERKEZLERİ ANLATILMAYA DEVAM EDİLİYOR
Güncel
0

KALKINMA BAKANI YARDIMCISI COŞKUN BU BİR KAMPANYADIR

Hükümetin uygulamaya koyduğu cazibe merkezleri uygulamasının tanıtım çalışmaları devam ediyor. Kalkınma Bakanı Yardımcısı Av.Yusuf Coşkun da katıldığı bir toplantıda program tanıtıldı.

Vali Mustafa Tutulmaz tarafından karşılanan sonra kentteki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve iş adamlarıyla  valilik konferans toplantıya  düzenlenen katıldı.

Cazibe programının bir kampanya olarak görülmesini ve her zaman bu fırsatın bir daha ele geçirilemeyeceğini belirten Coşkun bunun değerlendirilmesini istedi.

İş adamlarının başvurularını yapmasının ardından bütün fizibilite işlemlerinin Kalkınma Bankası  tarafından yapılacağını ve uygun bulunması halinde teşvik edileceğini belirten Coşkun “Kapsamlı bir program hazırladık. Bununla ilgili yasal bir altyapı tamamlandı ve yaklaşık bir aydır da talepleri almaya başladık. Temel hedefimiz, özellikle gelişmiş illerimizle refah düzeyindeki seviyesini arzu ettiğimiz ölçüde zamanında tamamlayamamış illerimiz var, işte  Siirt’te bunlardan birisi.  Siirt,  Bingöl,  Diyarbakır,  Şanlıurfa,  Kars,  Ardahan,  Hakkari,  Şırnak,  Muş,  Bitlis, o taraflara kadar tahmin ettiğimiz 23 ilde bir yatırım seferberliği başlatıldı. Özellikle  Siirt’te üretimi artırmak, istihdamı sağlamak ve  Siirt’in geçmişindeki o ticaret hacmini artırıp ihracattaki payını, rekabetteki gücünü artırmaktır. Bunu yaparken de devlet ve özel sektör işbirliğiyle yapacağız. Ama ana hedef özel sektörün desteklenmesi olacak.”

Daha önce biri Siirt,  diğeri ise İstanbul da olmak üzere iki tanıtım toplantısı düzenlediklerini belirten Vali Mustafa Tutulmazda yaptığı konuşmada cazibe merkezleri programına müracaatın 27 şubatta sona ereceğini  ifade ederek bu döneme yetişemeyenlerin de önümüzdeki günlerde açılacak olan yeni döneme hazırlık yapmalarını istedi.

Vali Tutulmaz ve Bakan yardımcısı Coşkunun konuşmalarının ardından bakanlık uzmanları tarafından program hakkında ayrıntılı bilgi verildi ve katılımcıların soruları cevaplandırıldı.
Toplantıya,  Siirt Valisi  Mustafa Tutulmaz,  AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu,  bazı kurum amirleri,, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve girişim yapmak isteyen iş adamları katıldı.

Paylaş

Comments are closed.