son dakika

ÇARŞI PAZARDA HAREKETLİLİK

Haziran 30, 2016 | by kanal56
ÇARŞI PAZARDA HAREKETLİLİK
Güncel
0

Bayrama bir haftadan az bir süre kala çarşı pazarda hareketlilik görülmeye başlandı. Hareketliliğin başlamasından dolayı umutlanan bu hareketliliğin bayram gününe kadar artarak devam etmesini temenni ediyor.

Piyasalardaki canlılık daha çok Güres Caddesi ve Bahçelievler mahallesindeki modern mağazalarda görülüyor.Buralarda faaliyet gösteren esnafın tamamına yakını gece geç saatlere k ve hatta sahura yakın saatlere kadar işyerlerini açık tuttuklarından dolayı vatandaşlar, alış veriş için  özellikle gece saatlerini tercih ediyor.İftardan sonra alış verişe ailece çıkan vatandaşlar gönüllerince alış veriş yapma imkanı buluyorlar.

Daha önceki yıllarda Siirt’in Mahmutpaşası olarak anılan Helvacılar Çarşısı esnaf ise geçmiş yıllardaki canlılıktan bir eser kalmadığını belirtiyorlar. Bayram rüzgarının henüz çarşılarına uğramadığını belirten esnaf, geçmiş yıllardaki bayramları aradıklarını söylüyorlar.Geçmiş yıllarda  bayram öncesi günlerde çarşının iğne atılsa yere düşmez misali dolduğunu belirten  esnaf bu yıl yaptıkları cironun  çok düşük olduğunu belirtiyorlar.

Hükümetin emeklilere maaşlarının bayramdan önce ödenmesi yönündeki kararının alış verişi canlandıracağı tahmin ediliyor.

Paylaş

Comments are closed.