son dakika

BÜYÜK ÖNDERİ SAYGIYLA ANIYORUZ

Kasım 9, 2018 | by kanal56
BÜYÜK ÖNDERİ SAYGIYLA ANIYORUZ
Güncel
0

 

 

Cumhuriyetin kurucusu büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının yıl dönümünde yarın bir kez daha saygıyla anıyoruz.

İlimizde de çeşitli törenler düzenlenecek. Valilikçe düzenlenen programa göre; ATATÜRK’ü anma törenleri, yarın saat 08.30’da Cumhuriyet Meydanında başlayacak.

Çelenklerin Anıta sunulmasının ardından saat 09.05’te , 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak ve  bayraklar göndere çekilecek. Bu törenin ardından, İl Jandarma Komutanlığında bulunan ‘Dadaşlar Şehitliği’ni ziyaret edilecek.

Anma programının ikinci bölümü ise; Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. Saat 09.55’te saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayacak tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması, öğrencilerin şiir okumaları ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan “ATATÜRK ORATORYOSU” gösterisi ile devam edilecek.

Öğrenciler arasında yapılan ‘ATATÜRK VE 10 KASIM’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilecek. Takasbank Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ATATÜRK’ün sevdiği şarkı ve türkülerin seslendirilmesiyle sürecek olan tören, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilecek olan ‘ATATÜRK SERGİSİ’nin gezilmesiyle sona erecek.

Paylaş

Comments are closed.