son dakika

BU GÖRÜNTÜDEN KURTULMAYACAK MIYIZ? VAKIFLARI HAREKETE GEÇİRMELİYİZ

Şubat 17, 2020 | by kanal56
BU GÖRÜNTÜDEN KURTULMAYACAK MIYIZ? VAKIFLARI HAREKETE GEÇİRMELİYİZ
Güncel
0

Siirtin en işlek yerinde olana Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait eski iş hanı ve arkasında semt pazarı olarak kullanılan alan değerlendirilmemesi ve özellikle büyük bir bölümü boşaltılmış durumda olan eski iş hanının oluşturduğu kirli görüntü vatandaşların yakınmalarına yol açıyor.

Vatandaşlar  çok kötü bir görüntü oluşturan bu iş hanının yıktırılması ve arkasındaki arazi ile birlikte verimli bir proje ile değerlendirilerek, Siirtin  görünümüne bir değer katılabileceğini belirtiyorlar.

Yaklaşık 20 yıldan beri  buranın değerlendirilmesinin konuşulduğunu ancak bu güne kadar bir netice alınamadığını belirten vatandaşlar “Vakıflar Genel Müdürlüğü buranın değerlendirilmesi için birkaç defa proje hazırladı ve yap işlet devret modeliyle ihaleye de çıktı. Ancak şartlar çok ağır olduğu için istekli çıkmadı. Özellikle iş hanının büyük bir aciliyeti var. Kötü bir görüntü oluşturuyor ve bunun yanı sıra sahipsiz olması nedeniyle her türlü kötü işler için kullanılabilir. Buranın çözüme kavuşturulması için el birliğiyle Vakıflar Genel Müdürlüğü nezdinde bir kez daha  girişimler yaparak konunun ilimiz için önemini anlatmalı ve harekete geçmelerini sağlamalıyız.” Şeklinde görüş belirttiler.

Paylaş

Comments are closed.