son dakika

BRONZTAN GEYİK HEYKELİ ELE GEÇİRİLDİ

Mayıs 24, 2019 | by kanal56
BRONZTAN GEYİK HEYKELİ ELE GEÇİRİLDİ
Güncel
0

Siirt İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen bir operasyonda tarihi değer taşıdığı değerlendirilen bronztan imal edilmiş bir geyik heykeli ele geçirildi.

Konu ile ilgili olarak Valilikten yapılan açıklamada, ele geçirilen heykelin Batman Müzesine teslim edileceği belirtilerek şu bilgilere yer verildi ” Siirt İl Jandarma Komutanlığı, Siirt Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde yürütülmekte olan “2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarıni Koruma Kanununa Muhalefet” soruşturması kapsamında kültür ve tabiat varlıklarının korunması ve ticaretinin önlenmesi maksadıyla Siirt il Merkezinde ikamet (1) bir şüphelinin elinde Kültür ve Tabiat Varlığı bulunduğu ve yasadışı yollarla satış yapacağı yönünde bilgiler elde edilmiştir.

Soruşturma kapsamında, Siirt İl Merkezinde bir ev ile bir işyerinde olmak üzere iki ayrı adreste 24.05.2019 günü icra edilen operasyonda; (1) Adet tarihi eser niteliğinde 20×25 cm ebatlarında ‘bronz geyik heykeli’ ele geçirilmiştir.

Ele geçirilen bronz geyik heykeli, Batman Müze Müdürlüğüne teslim edilecektir. Olayla ilgili gözaltına alınan şahıs, adli makamlara sevk edilmiştir.

 

Paylaş

Comments are closed.