son dakika

“BOTAN EFSANESİ” 31 MAYIS’TA HALKA BULUŞUYOR

Mayıs 29, 2015 | by kanal56
“BOTAN EFSANESİ” 31 MAYIS’TA HALKA BULUŞUYOR
Güncel
0

Botan Efsanesi, Siirt Gösteri Sanatları Topluluğu 31 Mayıs’ta halkla buluşuyor.

Siirt Valiliğinin destekleri ile kurulan Botan Efsanesi, 31 Mayıs 2015 Pazar günü akşam saat 20.30’da Siirt kapalı spor salonunda sahne alarak, özel gösteri sunacak.

Siirt’in kadim kültürünü tanıtmak amacıyla Siirt Gösteri Sanatları Topluluğu’nun kurulduğunu belirten Vali Mustafa Tutulmaz,”Siirt’in binlerce yıllık tarihini, efsanelerini, kültürel dokusunu folklor dili ile sunmak amacıyla kurulan ve Valiliğimizin desteklediği Botan Efsanesi, 31 Mayıs’ta halkımızla buluşarak, görsel şölen sunacak. Tüm Siirtli hemşehrilerimizi gösteriye davet ediyoruz.” dedi.

Siirt’te kültür ve sanat aktivitelerinin arttığına dikkat çeken Vali Tutulmaz, bu çalışmaların da Siirt’in tanıtıma ve gençlerimizin kaynaşmasına büyük katkı sağladığını sözlerine ekledi.

Daha önce; İstanbul Feshane’de düzenlenen Siirt Günleri etkinlikleri kapsamında Haliç Kongre Merkezi’nde ilk gösterisini yapan Botan Efsanesi, İstanbul Bahçeşehir ve Kocaeli illerinde gösteri düzenleyerek, büyük bir beğeni toplamıştı.

Büyük acılar, büyük aşklar, şehrin tarihi ve daha niceleri… Dünyada Astronomi bilimi açısından çok önemli bir yere sahip olan Güneş Hadisesi’ni de anlatan Botan Efsanesi, üç dilli şehrin kültürünü yaşatıyor…

Botan Efsanesi (2) Botan Efsanesi (3) Botan Efsanesi (4) Botan Efsanesi (6) Botan Efsanesi (7)

Paylaş

Comments are closed.