son dakika

BOTAN ATLETİZM SPOR KULÜBÜ DESTEK BEKLİYOR

Eylül 30, 2017 | by kanal56
BOTAN ATLETİZM SPOR KULÜBÜ DESTEK BEKLİYOR
Güncel
0

Siirt’te geçen sezon tek ihtisas spor kulübü olan ve kısa zamanda başarılı sonuçlar alarak ilimizin adını duyuran Botan Atletizm Spor Kulübü destek bekliyor.


Kuruluşunun ardından çok kısa bir süre geçmesine rağmen üç kategoride Türkiye Şampiyonası Bölgesel Kulüplerarası Kros liginde ilimizi temsil etmeye hak kazanan kulübün başkanı Osman Yüztaş başarılarının artası ve kalıcı olması için özellikle malzeme desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Çalışmalarını 50 sporcu ile yürüttüklerini belirten Yüztaş “Sporların temeli olan atletizmi ilimiz de sevmek ve yaymak amacıyla kulübü kurduk. Çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Çok kısa sürede ilimizin adını duyuracak atletler yetiştireceğimize inanıyorum. Kuruluşumuzdan bu yana çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen küçük kız ve erkekler ile yıldızlar kızlarda Türkiye Şampiyonası Bölgesel Kulüplerarası Kros liginde ilimizi temsil etmeye hak kazandık. Bu ligde her kategoride 30 takım mücadele ediyor. Beşiktaş İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Şölenspor gibi güçlü takımlarla mücadele edeceğiz. Ancak ligde bu güçlü rakiplere karşı ilimizi başarıyla temsil edebilmemiz için ayakkabı eşofman gibi malzemelere ihtiyaç duyuyoruz. Bu konuda destek bekliyoruz.” Dedi.

Kendisinin de aynı zamanda bir atletizm hocası olduğunu belirten Yüztaş, Mayıs ayında yapılacak olan Balan Kros Şampiyonası milli takım seçmelerine iddialı bir şekilde hazırlandıklarını söyledi.

Paylaş

Comments are closed.