son dakika

BİRİNCİ DERECE DEPREM BÖLGESİNDEYİZ          

Aralık 26, 2017 | by kanal56
BİRİNCİ DERECE DEPREM BÖLGESİNDEYİZ          
Güncel
0

TOPLUMSAL AFET MÜDAHELE PLANI HAZIR


Toplumsal Afet Müdahale Planı ele alındı. AFAD İl Müdürlüğü tarafından İl Genel Meclisi salonunda düzenlenen toplantıda ayrıca Afet ve Acil Durum Yönetim Planı da masaya yatırıldı. Toplantıda masa başı tatbikatı da gerçekleştirildi.

Toplantının açılışını yapan AFAD İl Müdürü Cahit Akkoyun, Toplumsal Afet Müdahale Planının hazırlandığını ve geçen yıl Şirvan ilçemizde meydana gelen deprem göçüğünde başarıyla uygulandığını belirtti. 28 ayrı afet konusunda planlamalar yapıldığını belirten Akkoyun paydaşları olan kurumların bu planla ilgili olarak hassas davranmalarını istedi. Akkoyun, ”TAMP ile ilimizde yaşanabilecek her tür ve ölçekte afet ile acil durumlara müdahalede afet öncesi, afet sırasında ve afet sonrasına ait müdahale planlamasının yapılması amacıyla hazırlanan İl Afet Müdahale Planlarının uygulanabilirliğinin test edilmesi, kamu

kuruluşları ve hizmet grupları arasında uyum, işbirliği ve koordinasyonun sağlanması, amacıyla, il bazında en az biri masa başı olmak üzere tatbikatlar düzenlenmesi öngörülmüştür” dedi.

Toplantıda daha sonra senaryo gereği Aktaş köyünde meydana gelen 7 şiddetindeki bir deprem anında yapılacaklar anlatıldı.

Toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, Kızılay Başkanı Yener Tanık, İtfaiye Müdürlüğü yönetici ve personelleri ile diğer bazı teşkilatların temsilcileri katıldı.

         HABER 56 DİYOR Kİ; Biz yıllardan beri ilimizin birinci derece deprem bölgesi olduğunu hatırlatarak başta çok katlı yapılaşma ve çarpık imara karşı çıktık. Arşivimize bakıldığında da görüleceği gibi, bu konuda herkesin duyarlı olması ve üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini manşetlere taşıdık.

 

Paylaş

Comments are closed.