son dakika

BİR KINAMADA SİİRT ÜNİVERSİTESİNDEN

Aralık 11, 2017 | by kanal56
BİR KINAMADA SİİRT ÜNİVERSİTESİNDEN
Eğitim
0

SENATO ABD Yİ KINADI

ABD nin Kudüs kararına tepkiler tüm İslam aleminde  devam ediyor. Siirt Üniversitesi senatosu da  Amerika Birleşik Devletlerini  kınayan bir karar aldı.

Üniversiteden yapılan açıklamada şöyle denildi “Filistin meselesine çözüm beklenirken, ABD Yönetimi’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığı ve İsrail’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağı yönündeki kararı bölgede hukuk, huzur ve barış bekleyenleri sükutu hayale uğratmıştır.

 

Müslümanların ilk kıblesi olan Kudüs’ün hukuki ve tarihi statüsüne halel getiren bu isabetsiz ve yanlış karar, maşeri vicdanda karşılık bulmamış, bulamayacaktır.

 

Sorumsuzca alınan bu kararın, uzun yıllardır kan ve gözyaşı ile zulüm altında inleyen kutsal toprakları öngörülemez çatışmalara sürükleyeceği ve bölgede daha büyük bir bir kaosa yol açacağı endişesi taşınmaktadır.

 

Uluslararası hukuku hiçe sayan, Birleşmiş Milletler kararlarını ve başta islam alemi olmak üzere ülkelerin hassasiyetlerini görmezden gelen bu girişim kabul edilemez.

 

Biz Siirt Üniversitesi Senatosu olarak, Uluslararası camia ve Müslümanların vicdanında yok hükmünde olan bu kararı şiddetle kınıyoruz.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Paylaş

Comments are closed.