son dakika

BEZ TORBAYA TALEP PATLAMASI

Ocak 10, 2019 | by kanal56
BEZ TORBAYA TALEP PATLAMASI
Güncel
0

 

Yeni yıldan itibaren naylon poşetlerin para ile satılmaya başlanmasının ardından bezden üretilen pazar çantalarına rağbet arttı. Organize sanayi bölgesinde bez çanta üretimine başlayan hemşerimiz Recep Ertaş, gelen talepleri yetiştirmek için ek önlemler aldıklarını ve çalıştırdıkları işçi sayısını arttırdıklarını belirtti.

Kendi sektörlerinde ülkemizin önde gelen firmalarından birisi olduklarını belirten Ertaş, memleketine olan vefa borcunu ödemek üzere beş yıl önce 40 bin metrekare açık alan üzerinde 10.500  metrekare kapalı olan bir atölyeyi organize sanayi bölgesinde kurduklarını belirtti.

Naylon poşetlerin paralı olmasının ardından bez torbalara büyük talep geldiğini belirten Ertaş “Firmamız İstanbul ‘da faaliyet gösteriyor ve ülkemizin kendi sektöründe önde gelen ihracat ağırlık üretim yapan bir firmadır. Beş yıl önce memleketimize olan vefa borcunu ödemek üzere organize sanayi bölgesinde bu tesisi kurduk. Bu tesiste de ürettiğimiz ürünleri dünyanın önde gelen firmalarına satıyoruz ve bunların büyük bir bölümü ihraç ediliyor. Naylon poşetlerin paralı olarak satılmaya başlanmasının ardından bez torbalara büyük bir talep gelmeye başladı. Bu talepleri karşılayabilmek amacıyla  üretim zincirini arttırdık.Yeni işçilere istihdam sağladık. Naylon poşetler  asırlar boyu doğayı kirletmeye devam ederken, bizim ürettiğimiz bez torbalar en geç bir yıl içerisinde dönüşüyor. Dolayısıyla çevre dostu oldukları tercih ediliyorlar.” dedi.

Ertaş, tesislerinin yıllık 8.5 milyon bez torba üretim kapasitesine sahip olduğunu sözlerine ekledi.

 

Paylaş

Comments are closed.