son dakika

BAŞBAKAN YARDIMCISI IŞIK SİİRT’TE

Ocak 4, 2018 | by kanal56
BAŞBAKAN YARDIMCISI IŞIK SİİRT’TE
Güncel
0

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık bazı inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Siirt’e geldi. Havayoluyla Batmana gelen Fikri Işık buradan karayoluyla  Siirt’e geçti. Valilikte, vali yardımcıları kaymakamlar,  kamu kurum ve kuruluş müdürleri tarafından karşılanan Işık,  valilik Şeref Defterini imzaladı.

Daha sonra Vali Ali Fuat Atik’in makamına geçen Başbakan Yardımcısı Işık burada yaptığı açıklamada, İlimizin kardeşliğin birlik beraberliğin sembolü  güzel bir şehir olduğunu ve buradaki  yatırımları yerinde incelemek ve koordinasyonunu sağlamak  üzere geldiğini belirtti. Ülkemizin terör örgütlerine karşı büyük bir mücadele verdiğini belirten Işık “Hamdolsun bu terörle mücadelenin en başarılı dönemini yaşıyoruz.Terör örgütü çok ağır kayıplar verdi ve  eylem yapamaz durumdadır. Terörle mücadelede güvenlik güçlerimiz büyük bir fedakarlıkla başarılı  mücadele vermektedirler. Ancak terörle mücadelenin yalnızca güvenlik boyutu yok. Diğer boyutlarıyla yapılırsa ancak başarı elde edilir. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek çalışmalar yapmak zorundayız.” Dedi.

Başbakan Yardımcısı Işık koordine edilmesi gereken hususları ilgili bakanlıklara ileteceklerini belirtti.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Işık, ABD görülmekte olan Zarrap davasının siyasi bir dava olduğunu söyledi.Bu davanın hukuk davası olmadığını belirten Başbakan Yardımcısı Işık “Davanın baştan beri siyasi bir dava olduğu belli.Bu dava ile ne almak istediklerini önümüzdeki günlerde göreceğiz.” Dedi.

İran da  meydana gelen  olaylarla ilgili olarak halkın sesine kulak verilmesi gerektiğini ve halkın ekonomik sebeplerle yaptığı eylemlerin meşru olduğunu söyledi. Ancak İran’ın dış müdahelerle karıştırılmasına karşı olduklarını belirtti.Başbakan Yardımcısı ihracat rakamlarının sevindirici olduğunu söyledi ve en kısa zamanda daha önce yakalanan rekor rakama ulaşılacağını söyledi .Başbakan Yardımcısı 200 milyon dolarlık ihracat rakamlarına en kısa sürede ulaşabileceğimizi belirtti.

Başbakan Yardımcısı Işık daha sonra güvenlik kuruluşlarının yöneticileri ile basın kapalı bir toplantıya katıldı.

Geceyi burada geçirecek olan Işık belediye ve AK Parti il başkanlığını ziyaret ettikten sonra Barden Otelde bir yemeğe katılacak.

Paylaş

Comments are closed.