son dakika

ARTIK RASIL HACAR’A GİTMEK DAHA KOLAY

Temmuz 8, 2018 | by kanal56
ARTIK RASIL HACAR’A GİTMEK DAHA KOLAY
Güncel
0

Görenlerin doğal güzelliğine doyamadıkları Taşbaşı (Rasıl Hacar)  doğa parkı düzgün ve kaliteli bir yola kavuştu. İl Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından yürütülen çalışma ile daha önce dar bir yoldan gidilen Rasıl Hacar  doğa parkına gidiş dönüşlü bir yol yapıldı. Yeni yolun yapımı ile birlikte parka gidenlerin sayısında büyük bir artış bekleniyor.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Hıfzullah Canpolat  Taşsbaşı Rasıl Hacar doğa parkına daha önceki yolunun ancak tek araca geçit verebilen dar bir yol olduğunu, bununda oraya gidenlerin sayısında azalmaya neden olduğunu belirtti.

Oradaki güzelliğin gerçekten bir tabiat harikası olduğunu belirten Canpolat “Botan vadisinin enfes manzarasının doya doya seyredilebildiği, doğa turizmi  açısından çok büyük bir önem taşıyan Taşbaşına yolu düzgün olmadığı için ve oraya giden araçlar dar yolda zorlandıkları için bir çok insanımız gitmekten kaçınıyordu. Biz bu durumu göz önünde bulundurarak bağlar arasında ikinci bir yol açarak gidiş dönüşlü yol haline getirdik. Yolun kalitesini de yükselttik. Kilitli parke taşı döşedik. Bu yolun tamamlanması ile birlikte her yıl burayı görmeye gelen  ve on binlerle ifade edilen ziyaretçi      sayısı katlanarak artacaktır. Artık vatandaşlarımız ailece gelip burada daha önce kurumumuz tarafından Dika desteğiyle yapılan tesiste harika doğayı seyredip güzelce zaman geçirebilecekler.” Dedi.

Canpolat, bundan sonraki süreçte buranın tanıtımına ağırlık vereceklerini ve bu sayede ülkemizden yurt dışından daha çok ziyaretçinin gelmesini sağlamaya çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Paylaş

Comments are closed.