son dakika

ARTIK HAFTA TATİLİNDE DE NOTERE ULAŞMAK MÜMKÜN

Nisan 14, 2019 | by kanal56
ARTIK HAFTA TATİLİNDE DE NOTERE ULAŞMAK MÜMKÜN
Güncel
0

NÖBETÇİ NOTER UYGULAMASI BAŞLADI

Adalet Bakanlığının Türkiye Noterler Birliği ile birlikte uygulamaya koyduğu nöbetçi noterlik uygulaması Siirt’te de başladı. Siirt il merkezinde görev yapan iki noterde uygulama kapsamında nöbet  sistemi esasına göre cumartesi ve pazar günleri de açık tutuluyor. Cumartesi günleri birinci noter nöbet tutarken, pazar günleri de ikinci noter nöbet tutuyor.

Nöbetçi noter uygulamasından memnun olduklarını belirten vatandaşlar bu uygulama sayesinde noterlik işi olanların tatil oldukları cumartesi veya Pazar günlerinde bu işi çözebileceklerine değiniyorlar.  Daha önceki uygulamada özellikle kamu veya özel sektörde çalışanların noterde bir işleri olduğu zaman zorluk çektiklerini belirten vatandaşlar “Daha önceki uygulamada kamu veya özel sektörde çalışanların noterde işi olduğu zaman izin alma ve bu izin süresi içerisinde işlerini bitirme sorunları vardı. Bu uygulama sayesinde bu zorluk aşıldı. Artık isteyen ister cumartesi veya isterse pazar günü notere gidip işini rahatlıkla çözebiliyor.” Şeklinde görüş belirtiyorlar.

Siirt ikinci noteri Mesut Dumlu da yeni uygulamadan haberdar olan vatandaşların daha rahat olması nedeniyle hafta sonunu tercih ettiklerini belirtti.

Paylaş

Comments are closed.