son dakika

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE 103 BİN TL YARDIM YAPILDI

Haziran 20, 2018 | by kanal56
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE 103 BİN TL YARDIM YAPILDI
Güncel
0

Siirt’te faaliyet gösteren 21 amatör spor kulübüne, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gönderilen 103 bin lira nakdi yardım törenle dağıtıldı.


Siirt Polis evinde düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Aziz Onur Aydın, Siirt Ak Parti Milletvekilli adayı Osman Ören, Erzurum Ak Parti eski Milletvekilli Adnan Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç, kulüp temsilcileri katıldı.

Siirt Valiliğince Amatör Spor Kulüp temsilcilerine verilen yemekte konuşan Vali Yardımcısı Aziz Onur Aydın,  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Siirt’teki amatör spor kulüplerine 103 bin lira nakdi yardım yapıldığını belirterek, Gençlerin sporun bir yaşam biçimi olarak benimsetilmesi, her türlü kötü alışkanlıklardan korunması amacıyla yapılan yardımların anlamlı olduğunu ifade etti.

Siirt Ak Parti Milletvekilli adayı Osman Ören ise yaptığı konuşmada, ‘Gençlerimizi sağlıklı nesiller olarak geleceğe hazırlanması amacıyla amatör spor kulüplerinin desteklenmesi gerektiğini’ dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç’ta ‘Siirt’te çeşitli spor dallarında uluslararası arenada önemli başarılara imza atan sporcuların yetiştiğin dikkat çekerek, gerek bakanlığımız, gerekse Valiliğimiz tarafından sağlanan desteklere teşekkür ederiz.’ dedi.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Aziz Onur Aydın ve protokol üyeleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü’nce amatör spor kulüplerine verilmesi için hazırlanan temsili 103 bin liralık nakdi yardım çekini, amatör spor kulüplerine verdi.

Paylaş

Comments are closed.