son dakika

ALTINLARINIZ, ZİRAAT’TE SİZE VE ÜLKE EKONOMİSİNE DAHA ÇOK KAZANDIRSIN

Mart 31, 2018 | by kanal56
ALTINLARINIZ, ZİRAAT’TE SİZE VE ÜLKE EKONOMİSİNE DAHA ÇOK KAZANDIRSIN
Güncel
0

Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası ikinci dönem toplama süreci başlıyor.Konu  ile ilgili  olarak toplama işlemini yapacak olan Ziraat Bankası Diyarbakır Bölge Yöneticisi     Fersend Adıyaman gazetemize açıklamalarda bulundu.

Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı tarafından taleplerin  sadece Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile alınmasına karar verdiğini belirten Ziraat Bankası Bölge Yöneticisi Adıyaman “Bu uygulama ile vatandaşlarımıza ek gelir imkanı sağlanacak ve yastık altındaki altınlar Ülke ekonomimize kazandırılmış olacaktır.

Bu kapsamda, Siirt ilimizde Ziraat Bankası Siirt Şubemiz aracılığı ile 02-06 Nisan 2018 tarihleri arasında talepler alınmaya başlanacaktır. Vatandaşlarımızın belirtilen tarihlerde altınlarını ilgili şubemize getirerek; çalınma ve kaybolma riskinden kurtaracak, Devlet güvencesinde ek getiri imkanına kavuşturacaktır.

İster Altın Tahvili ister Altına Dayalı Kira Sertifikası olarak tercih yapabileceklerdir. Ben faiz istemiyorum diyen vatandaşlarımız, kira geliri olarak tercih yapabileceklerdir.

2 yıl vade ve 6 ayda bir kupon ödemesi/kira geliri (6 ayda bir %1,20 , yıllık %2,40) sağlamaktadır. Bu ürüne özel gelir vergisi (stopaj)kesintisi yapılmamaktadır. Böylece daha da avantajlı hale gelmektedir. 22 ve 24 ayar altınlar kabul edilmektedir. Vadeden önce satma imkanı bulunmakta, 3 aydan sonra satılması halinde herhangi bir iskonto uygulanmamaktadır.” Dedi.

Adıyaman, 2 yılın sonunda arzu ederler ise, fiziki olarak altınlarını Çeyrek, Cumhuriyet ve/veya 1 Kg Külçe altın şeklinde alabileceklerini sözlerine ekledi.

Altınların değer tespiti, belirtilen tarihlerde ilgili şubelerimizde görevli bulunan Altın Eksperleri tarafından yapılacaktır. Altınlar, herhangi bir değer kaybına uğramadan saf altın olarak şubelerimizde açılan vadesiz altın hesaplarına gr altın olarak kaydedilecektir.

Her açıdan avantajlı olan bu fırsat kaçmaz. Altınlarınızı belirtilen tarihlerde Ziraat Bankası Siirt  Şubesine getirerek önce siz kazanın, sonra da Ülkemiz kazansın.

 

Paylaş

Comments are closed.