son dakika

AKTİF YAŞA SAĞLIKLI YAŞLAN

Mart 22, 2019 | by kanal56
AKTİF YAŞA SAĞLIKLI YAŞLAN
Güncel
0

YAŞLILAR HAFTASI BAŞLADI

Yaşlılara  saygıyı sağlamaya yönelik toplumda bir bilinç oluşturmayı amaçlayan Yaşlılar Haftası başladı.18-24 Mart tarihlerini kapsayan hafta nedeniyle bazı etkinlikler gerçekleştiriliyor.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hafta nedeniyle bir yürüyüş düzenlendi.İl Sağlık Müdürlüğü önünde başlayan yürüyüş 15 Temmuz Demokrasi Meydanında sona erdi. Yürüyüş boyunca yaşlılara saygı ve bu yıl haftanın teması olarak belirlenen “Aktif yaşa, sağlıklı yaşlan” şeklinde sloganların atıldığı yürüyüşün ardından bir basın açıklaması yapıldı. Serap Sevcan Aslan tarafından okunan açıklamada Sağlık Bakanlığının bu yıl haftasın temasının  “aktif yaşa sağlıklı yaşlan” olarak benimsendiğini belirterek herkesin yaşına uygun aktiviteler yapmasını istedi. Açıklamada herkesin günde en az on bin adım yürümesi önerildi.

İl Sağlık Müdürü Dr.Erol Emre Ömürde yaptığı açıklamada, yaşlıların daha rahat bir yaşam sürdürebilmeleri için  çeşitli hizmetler verdiklerini belirtti. Bu hizmetlerden bir tanesinin de yaşlı ve hasta olan vatandaşlara evde hizmet projesi olduğunu belirten Dr. Ömür kendilerine hizmet verilen dört yaşlıyı evlerinde ziyaret etti.

 

 

Paylaş

Comments are closed.