son dakika

AKÇİL, TÜRKİYE ADALET AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINA YENİDEN ATANDI

Mart 30, 2018 | by kanal56
AKÇİL, TÜRKİYE ADALET AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINA YENİDEN ATANDI
Güncel
0

Ülkemizde görev yapan hakim ve savcıların hizmet içi, hakim ve savcı adaylarının meslek öncesi eğitimlerini sağlayan, yargı alanında uluslar arası işbirliğini yapan ve etkin yayınlarıyla doktrine katkı sağlayan Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığına deneyimli hukukçu Akçil tekrar atandı. Akçil’in atamasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak, 28 Mart 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı.

Hukuk alanında Türk İdari Yargısında Yürütmenin Durdurulması konulu çalışması ile yüksek lisans yapan Akçil, uzun yıllar çeşitli mahkemelerde üyelik ve başkanlık görevlerini yürüttü.2011 tarihinde Danıştay üyeliğine atanan Akçil, 2014 yılında Türk  Adalet Akademisi Başkanlığı görevine getirildi.

Görev süresi dolan Akçil, tekrar bu önemli  göreve atandı. Geçtiğimiz yıllarda Siirt’e gelen Akçil, televizyonumuzu ziyaret etmiş ve yönetim kurulu başkanımız Nejdet Kuzu ile görüşmüştü.

Siirt il merkezi,  Tillo  ilçesi ve Veysel Karani beldesini gezen ve doğal güzellikleri ile zengin kültürüne hayran kalan Akçil, Siirt’i çok sevdiğini ve bu memleketi hiçbir zaman unutamayacağını belirtmişti.

Paylaş

Comments are closed.