son dakika

AKADEMİK KARİYERDE ZİRVEYE ULAŞTI

Aralık 14, 2017 | by kanal56
AKADEMİK KARİYERDE ZİRVEYE ULAŞTI
Eğitim
0

DOÇ.DR PESEN PROFESÖR OLDU

Bir Siirtli hemşerimiz daha akademik kariyerde zirve yaptı. 1995 yılından beri Siirt eğitimine hizmet veren Doç. Dr.Cahit Pesen profesör oldu.

Halen Siirt Üniversitesinde görev yapan Pesen  1969 yılında  Siirt’te doğdu.  1990 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü’nden mezun oldu.Aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalıştı ve yüksek lisans ile doktorasını yaptı. 1995 yılında Dicle Üniversitesine bağlı Siirt Eğitim Fakültesine Öğretim Görevlisi olarak atandı. 1997 yılında aynı fakültede Yardımcı Doçent olarak atandı. 2012 yılında da Matematik Eğitimi alanında Doçentlik ünvanını aldı. 22 yıldır Siirt Eğitim Fakültesinde görev yapan Cahit PESEN, 2017 yılı Aralık ayında aynı fakültenin Matematik Eğitimi Ana Bilim Dalında Profesörlük ünvanını aldı.

Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm Başkanı olan Cahit PESEN çeşitli dönemlerde Siirt Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve 2012-2014 yılları arasında da 2 yıl Siirt Üniversitesi Genel Sekreterlik görevlerini başarıyla yaptı.

“İlkokullarda Matematik Öğretimi”  adlı kitabı yanında matematik eğitimi alanında bir çok kitap ve makale çalışması bulunan Cahit PESEN’e yeni unvanın da başarılar diliyoruz.

Pesen ile birlikte Siirt’te görev yapan Siirtli profesör sayısı dörde yükseldi. Rektör Prof.Dr.Murat Erman, Prof.Dr.İhsan Süreyya Sırma ve Prof.Dr.Cemaleddin Erdemci de Siirt Üniversitesinde görev yapıyor.

Paylaş

Comments are closed.