son dakika

AK PARTİ’DE ADAY TANITIM TOPLANTISI

Mayıs 28, 2018 | by kanal56
AK PARTİ’DE ADAY TANITIM TOPLANTISI
Güncel
0

24 Haziranda yapılacak olan 27 dönem milletvekili seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden aday olarak gösterilen Osman Ören, Sadettin Sabaz ve Lokman Özcan düzenlenen bir toplantı ile kamuoyuna tanıtıldı.

Toplantıda konuşan milletvekili Prof.Dr.Yasin Aktay, milletvekilliği süresince yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi ve bu projelerin devam edeceğini belirtti.

Kuranı Kerim Tilaveti ile başlayan toplantıda konuşan 3 sıra adayı Lokman Özcan bu davanın kutlu bir dava olduğunu söyledi. Bu kutlu davada küskünlük ve dargınlık olamayacağını belirten Özcan, “Biz Recep Tayyip Erdoğan’a inanmışsak bu davada küskünlük ve dargınlık olamayacağını biliriz ve bu dava için de çalışırız.”  Dedi.

Özcan konuşmasının ardından adayları, aday adaylarını, belediye başkanlarını, milletvekili Prof.Dr. Yasin Aktay’ı ve Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Ethem Sancak ile parti yöneticilerin sahneye davet edip, el ele tutuşarak davetlileri selamlamaya davet etti.

2 ci sıra milletvekili adayı Sadettin Sabaz da Siirtlilere hizmet için geldiğini söyledi.AK Partinin Türkiyeye önemli hizmetlerde builunduğunu belirten Sabaz 24 Haziran seçimlerinin önemine değinerek  Haziranda ülkemiz prangalarından kurtulacaktır.” Dedi.

Osman Örende yaptığı konuşmada, bir önceki dönem milletvekilliği döneminde geceli  gündüzlü bir çalışmayı hep birlikte sergilediklerini söyledi. Ören  “Bu çalışmalarımda hiçbir şeyi bilerek eksik bırakmadım. Bundan sonrada çalışmaya devam edeceğiz. Şimdi yepyeni bir sayfa açıyorum.” Şeklinde konuştu.

Ören, herkesin bu seçimlerde çok çalışarak Cumhurbaşkanımızın yüzünü parlamentoda güldürmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Milletvekili Prof.Dr.Yasin Aktay seçimlerin aynı zamanda bir muhasebe olduğunu belirterek, 2.5 yıllık milletvekilliği döneminde yaptı faaliyetleri anlattı.  Havalimanındaki yenileme çalışmaları hakkında bilgi veren Prof.Dr.Aktay “Bu günde havalimanında incelemelerde bulunduk ve çalışmalar hakkında bilgi aldık. Devlet Hava Meydanları Genel Müdürünü aradım. Yağan yağmurlardan dolayı çalışmalarda 15 gün kadar bir gecikme olacak. İnşallah havalimanımız temmuz ayında hazır hale gelecek. İşkur kadrolarının temininde çok çabalarım oldu.Kulis yaptım Siirte ayrılan kontenjanı yükselttim.Ancak hiç bir zaman bu kadrolara kimlerin atanacağı konusuna karışmadım.İşte il başkanımız şahit.Yalnızca adaletli olmasını istedim.İşsizlik konusunda kamu sektörü yeterli olmuyor. Özel sektörü harekete geçirmek gerekiyor. Biri Siirtte diğeri İstanbulda olmak üzere iki çalıştay düzenleyerek Siirtin potansiyelini ortaya çıkarmaya çalıştık. Siirt’in madeni, termali, güneşi ve değerli insanı var. Allah önüme güzel insanlar çıkardı.Termal konusunda da madencilik konusunda da. Madencilik konusunda hemşerimiz Fikret Baydarmanı önüme çıkardı. Termalin temeli inşallah en kısa zamanda atılacak.” Dedi.

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara değinen Prof.Dr.Aktay  şunları söyledi “15 temmuzda yaşanan hadise durmuş değil.Kökü dışarıda olan hain çetenin çabaları dolar oyunları ile devaülasyon oyunları ile devam ediyor. “

Hiçbir göreve talip olmadığını, her göreve davet edildiğini  belirten Prof.Dr.Aktay buna ilişkin örnekler verdi. Son birkaç gündür hakkında telefona çıkmıyordu şeklinde çıkarılan dedikoduların kendisini üzdüğünü belirtti. Prof.Dr.AKtay genel merkezin belirlediği aday listesine destek olunmasını gerektiğini ve kendisinin de bu listeyi desteklediğini sözlerine ekledi.

Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Sancakta yaptığı konuşmada bu seçimlerin önemine değindi.Ülkemizin 180 yıldır prangalarla yaşamak zorunda bırakıldığını belirten Ethem Sancak” Şimdi önümüzde önemli bir fırsat var.Dört hafta sonra yapılacak bu seçimlerle bu prangalardan kurtulacağız.Kuracağımız yeni sistemle 72 milleti tekrar bir araya getireceğiz.”  Dedi.

Sadakatın önemine değinen Sancak, Erdoğan’ı sevenlerin Hz. Ebubekirin Peygamberimiz Hz.Muhammede inandığı gibi inanması gerektiğini ve onun belirlediği adaylar için çalışılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Tanıtım toplantısı adayların davetlileri kapıda uğurlamaları ile sona erdi.

Paylaş

Comments are closed.