son dakika

7’DEN 70’E TİLLO HAYAT BULUYOR PROJESİ BAŞLADI

Kasım 30, 2017 | by kanal56
7’DEN 70’E TİLLO HAYAT BULUYOR PROJESİ BAŞLADI
Güncel
0

2017 yılında Kalkınma Bakanlığının SODES programı kapsamında uygulanacak olan projeler  hayata geçiyor.Bu yıl ilimizde uygulanacak olan ve Tillo İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulanacak olan 7’den 70 ‘e Tillo Hayat Buluyor projesinin tanıtım toplantısı yapıldı.

İlçede Kaymakam Ahmet Sucu Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda  Proje koordinatörü Çağdaş Can Toprak ile ilçe Milli Eğitim Müdürü Muammer  Altunç proje hakkında bilgi verdiler. Bir yıl içerisinde tamamlanacak olan proje kapsamında çeşitli kültürel ve sanatsal faaliyetler yapılacak. Mevcut açık hava spor tesisi revize edilecek ve bir  çocuk oyun alanı kurulacak.

Tillo Kaymakamı ve Siirt Vali Yardımcısı Yunis Koç ilçede hazırlanan projeler hakkında bilgi verdi.İlçede üç adet proje hazırlandığını belirten Koç bunların üçününde Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edildiğini belirtti.

Sodes projelerinin tanıtımını gösteren  videonun gösteriminin ardından bazı öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Tanıtım toplantısına, Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın,  Siirt Valiliği Sosyal Projeler Müdür  vekili Hadi Başak proje uzmanı Ömer Günzit, ilçe kurum müdürleri ve bazı öğrenciler katıldı.

 

Paylaş

Comments are closed.