son dakika

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLANDI

Ağustos 30, 2015 | by kanal56
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLANDI
Güncel
0

Buradaki törende, anıta  çelenk sunuldu ve İstiklal Marşının okundu ve saygı duruşu yapılarak bayrak göndere çekildi.Daha sonra hükümet konağında yapılan törende Vali Mustafa Tutulmaz,  Belediye başkan vekili Zekeriya Çığır ve 3.Komando Tugay Komutanı Tuğg.  Ahmet Şimşek birlikte kutlamaları kabul etti.

Daha sonra Vali Tutulmaz ve beraberindekiler  bayram törenine katılan vatandaşların ve askerlerin  bayramını kutladı. Buradaki tören İstiklal Marşının okunması ve saygı duruşunun ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayla devam etti. Tören askeri birlikler tarafından yapılan geçit töreni ile sona erdi.

Başbakanlık genelgesi gereği 30 Ağustos nedeniyle, eğlence resepsiyon ve benzeri etkinlikler düzenlenmedi.

Öte yandan Vali Mustafa Tutulmaz bayram nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Bu yıl 30 ağustos Zaferinin 93 cü yıl dönümünü kutladığımızı belirten Vali Tutulmaz mesajında şöyle dedi

Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde; kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, bu zafer ile tarihte eşine az rastlanır ve tüm mazlum halklara da örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş olan milletimiz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir.

Bu şanlı zafer, Milli birlik ve beraberliğimize, kardeşliğimize zarar vermeye çalışan şer odaklarına karşı, birlik ve beraberlik içinde olduğumuzun da en somut nişanelerinden biridir.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine, Milletimizin huzuruna, barış ve kardeşlik iklimine yönelik hain saldırıları yapan karanlık güçlerin şer odakları, asla kötü emellerine ulaşamayacaklar, her türlü terörle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devem edecektir.

Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Tüm Siirtli hemşerilerimin ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının, Zafer bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”

2 3 5 7 kapak

Paylaş

Comments are closed.