son dakika

Aralık 16, 2017 | by kanal56
Eğitim
0

VETERİNER FAKÜLTESİ HOCALARINDAN ÇİFTE ZİYAFET

UYGULAMALI BİLGİ VE ALABALIK ZİYAFETİ

Siirt Üniversitesi Veteriner Fakültesi hocalarından öğrencilerine çifte ziyafet. Öğretim üyeleri su ürünleri dersi kapsamında öğrencilerini alabalık üretme çiftliğine götürerek dersi uygulamalı olarak gerçekleştirdi. dersin ardından da kendi bütçelerinden öğrencilerine alabalık ziyafeti verdiler.

 

Yrd.Doç.Dr. Seyrani Mersin   ve Yrd.Doç.Dr. Burçak ASLAN ÇELİK’in  gözetiminde alabalık tesisine giden öğrenciler burada alabalıkların yumurta sağımından sofraya gelinceye kadar geçirilen bütün evreleri uygulamalı olarak gördüler.

 

Uygulamının ardındanda hocalar öğrencilere alabalık ziyfafeti çektiler.Uygulama ile ilgili bilgi veren Yard.Doç.Burçak Aslan Çelik yararlı bir çalışma yaptıklarını belirtti. Öğrencilerin teroirik olarak gördükleri derleri uygulamalı olarak görme imkanına kavuştuklarını belirten Aslan Çelik “Bu tür uygulamalar çok  daha yararlı olmaktadır. Öğrencilerimize teorik olarak bir çok bilgi veriyoruz. Ancak o bilgilerin bu tür uygulamalarla pratik olarak pekişmeleri açısından  çok daha yararlı ve kalıcı olmaktadır.” Dedi.

Yard.Doç.Dr.Aslan Çelik bu tür uygulamalara önümüzde ki günlerde de devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Paylaş

Comments are closed.