son dakika

15 TEMMUZUN YILDÖNÜMÜNDE BAYKANDA COŞKULU KUTLAMA

Temmuz 17, 2019 | by kanal56
15 TEMMUZUN YILDÖNÜMÜNDE BAYKANDA COŞKULU KUTLAMA
Güncel
0

ATABAĞI BELDESİNDEN DE KATILIMLAR OLDU

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde kutlanmakta olan “ 15 Temmuz Demkroasi ve Milli Birlik Günü “ kutlamaları Baykanda coşkulu geçti. İlçe Merkezinde gerçekleştirilen kutlamalara Belediye Başkanı Tayyar Lale ile birlikte Atabağından da kalabalık bir vatandaş topluluğu kutlamalara katıldı.

Merkez Camisinde kılınan yatsı namazının ardından 15 Temmuz kent meydanına kadar bir yürüyüş düzenlendi. Burada 15 Temmuz Gecesi yaşananları anlatan bir resim sergisi gezildi. Vatandaşlar duygu ve düşüncelerini anı defterine yazdılar.

Daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Kaymakam Mehmet Tunç bir konuşma yaparak 15 Temmuz da yaşananları  ve bunların geleceğimiz açısından oluşturdukları önemi anlattı.

Binin üstünde vatandaşın katıldığı program, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın konuşmasının dev ekrandan izlenmesinin ardından şiirler ve kahramanlık türkülerinin okunması ile devam etti.

Program, selaların okunması ve ikramların yapılmasının ardından  demokrasi nöbetinin tutulması ile sona erdi. Programa katılan hep birlikte sabah namazını kıldıktan sonra dağıldılar.

Etkinliklere, belediye başkanı Tayyar Lale ile birlikte Atabağından çok sayıda vatandaşta katıldı.

Paylaş

Comments are closed.