son dakika

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLAMALARI

Temmuz 15, 2019 | by kanal56
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KUTLAMALARI
Güncel
0

ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLDİ MEVLİDİ ŞERİF OKUTTURULDU

15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıl dönümü etkinlikleri devam ediyor. Dün Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün valilik adına organize ettiği ve şehit yakınları ile gazilerin katıldığı yemeğin ardından kutlamalara bu günde devam edildi.

Bu gün gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında şehitlik ziyaret edildi.Buradaki törende İstiklal Marşının okunmasının ardından İl Müftüsü Ahmet Altıok tarafından Kuranı Kerim tilavet edildi ve dua yapıldı. Daha sonra  Vali Atik protokol üyeleri ve diğer davetliler tarafından şehitlerin mezarların gül bırakıldı.

İkinci tören öğle namazanmını ardından Çarşı Hacı Abdülhakim Sancak Camisinde gerçekleştirildi.Burada  da Kuranı Kerim tilavet edildi ve Mevlidi şerif okundu.Mevlidi Şerif başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere bütün şehitlerin ruhları için okunan 200 Hatmi şerefin duasının yapılması ile sona erdi.

Vali Atik ve beraberindeki protokol üyeleri Mevlidi Şerifin sona ermesinin ardındanvatandaşların kutlamalarını kabul ettiler.

Mevlidi Şerifte Aile Çalışma vve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Vakıflar Bölge  Müdürlüğü Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı vatandaşlara şeker, lokum ve gül suyu ikramında bulundular.  

Paylaş

Comments are closed.