son dakika

‘15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

Temmuz 11, 2019 | by kanal56
‘15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK
Güncel
0

15 Temmuz Darbe teşebbüsünün, milletin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket ederek, bu şuurun canlı tutulması amacıyla ilimizde de Cumhurbaşkanlığımızın talimatları ve himayeleri ile 14 – 15 Temmuz 2019 tarihleri arasında ‘15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’, ilimizde çeşitli etkinliklere kutlanacak. Siirt’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında bir dizi etkinlik düzenlenecektir.

Program kapsamında 14 Temmuz Pazar günü Siirt Valiliği tarafından Peri Masalı Düğün ve Konferans Salonunda Şehit yakını ve Gaziler onuruna öğle yemeği verilecektir.

15 Temmuz Pazartesi günü ise Garnizon Komutanlığı şehitliğinde saat: 11:00’de Şehit kabirleri ziyaret edilecek, Kuran-ı kerim okunarak, karanfil bırakılacak. Ayrıca aynı gün saat:12:30’da Merkez Abdulhakim Sancak Çarşı Camiinde aziz şehitlerimiz için mevlit okunarak, dua edilecektir.

Ana programın gerçekleştirileceği 15 Temmuz günü saat: 20:00 de ‘Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü düzenlenecek,  Yürüyüş Güres Caddesi İbn-i Sina Hastanesi önünden Mehteran takımı eşliğinde kortej halinde eski Valilik önünde sona erecektir.  Akabinde “15 Temmuz’da Yaşananlar” isimli resim sergisi açılışı yapılarak, anı defteri imzalanacaktır.

15 Temmuz akşam devam edecek program, saat:21:00 de Kuran-ı kerim Tilaveti, Cumhurbaşkanlığınca hazırlanan ‘15 Temmuz Belgeseli’nin izlenmesi, mesajların okunması, mahalli sanatçıların konserleri, Mehteran konseri ve selaların okunması ile devam edecek.

Protokol konuşmaları ile devam edecek programda, 15 Temmuz ile ilgili Klip ve marşların izlenmesi ile devam edecek.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayın konuşmalarının ardından katılımcılara çeşitli ikramların ardından program sona erecek.

PROGRAM EKTEDİR :

PDF 15 TEMMUZ program

Paylaş

Comments are closed.