son dakika

14 EYLÜL ŞEREF GÜNÜ KUTLANIYOR

Eylül 13, 2018 | by kanal56
14 EYLÜL ŞEREF GÜNÜ KUTLANIYOR
Güncel
0

Büyük kurtarıcı Mustafa Kemal Atatürk’ün ilimizİ teşrif ettiği günün 102 . yıl dönümü nedeniyle yarın bir tören düzenleniyor.
Yarın saat 10.00 da Atatürk Anıtına çelenk sunulması ve İstiklal Marşının okunması ile devam edecek olan tören Vali Ali Fuat Atik’in şeref defterini imzalaması ile devam edecek.
Tören valilik adına günün anlam ve önemini belirten konuşmasının yapılması ile sona erecek.
14 Eylül Şeref Günü nedeniyle kamu kurumlarına bayraklar asılacak
Gazi Mustafa Kemal Atatürk 16. Kolordu Müfettişi iken 14 Eylül 1916 tarihinde Bitlis ilinden Siirt’e gelmiş ve üç gün ilimizde kalmıştı. Bu ziyaretin anısına 1972 yılından beri 14 Eylül günü Siirt’in şeref günü olarak kutlanıyor.

Vali Atik Kutlama Mesajı Yayınladı
Atatürk’ün Siirt’e teşriflerinin yıl dönümü olan 14 Eylül Şeref günü nedeniyle mesajlar  yayınlandı.
Vali Ali Fuat Atik bir kutlama mesajı yayınladı.
Mesajında asırlardan beri farklı kültür ve medeniyetleri bir arada tutan ve yaşatan barış, kardeşlik ve hoşgörü kenti Siirt’te 14 Eylül Şeref Günü’nü büyük bir coşku ve gururla kutladığımızı belirten Vali Atik, Atatürk’e seslenerek şöyle dedi:” Emanetiniz olan mukaddes vatanımızı, her alanda daha da yücelterek, gösterdiğiniz çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz.Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Siirtli Hemşerilerimin 14 Eylül Şeref Günün kutluyorum.”dedi

Paylaş

Comments are closed.