son dakika

130 ÇOCUĞA KIŞLIK AYAKKABI DAĞITILDI

Ocak 19, 2017 | by kanal56
130 ÇOCUĞA  KIŞLIK AYAKKABI DAĞITILDI
Güncel
0

Kalkınma Bakanlığı SODES programınca desteklenen Türkiye Beyazay Derneği Siirt Şubesi tarafından yürütülen “Hayat Çocuklarla Güzel” projesi kapsamında aralarında Suriyelilerin de bulunduğu 130 çocuğa kışlık ayakkabı verildi.

Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş, törende yaptığı konuşmada, SODES projeleriyle güzel çalışmalar yapıldığını söyledi.

Hayat Çocuklarla Güzel Projesi kapsamında daha önce çocuklara yönelik çeşitli kurslar, gezi ve sinema etkinlikleri yapıldığını hatırlatan Kuş, “Gerçekten çocuklara dokunur bir proje. Bizler de burada çocuklarımızla birlikte olmaktan oldukça mutluyuz. SODES projesinde emeği geçen arkadaşlara ve öğretmenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Beyazay Derneği Siirt Şube Başkanı Nurten Temiz de çocuksuz hayatın boş bahçeye benzediğini söyledi. Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle ülkemize sığınan Suriyeli ve Halepli çocuklar başta olmak üzere Siirt’teki yetim çocuklarımıza bu soğuk havada ayakları üşümesin diye kışlık ayakkabı yardımı yaptık.” ifadesini kullandı.

Suriyeli Ahmet Hasan ise Türkiye’de olmaktan ve Türk halkından çok memnun olduklarını söyledi. Burada kendilerine yapılan iyilikleri asla unutmayacaklarını dile getiren Hasan, “Türkiye insanı çok güzel, çok iyi. Allah Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı korusun, başımızdan eksik etmesin.” dedi.

Programa katılan çocuklar, İstanbul’daki terör saldırısında şehit olan polisleri selam durarak andı, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Vatan sana canım feda” diye slogan attı.

Program, çocuklara ayakkabı dağıtımıyla sona erdi.

foto 2 foto 3 3333

Paylaş

Comments are closed.