son dakika

10 KASIM ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI

Kasım 6, 2018 | by kanal56
10 KASIM ULU ÖNDER GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI
Güncel
0

 

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete intikalinin 80’inci yıldönümü nedeniyle yapılacak anma programı açıklandı.

Valilikçe düzenlenen programa göre; ATATÜRK’ü anma törenleri, 10 Kasım Cumartesi günü saat 08.30’da Cumhuriyet Meydanında başlanacak.

Çelenklerin Anıta sunulmasının ardından saat 09.05’te verilecek işaretle, 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşı eşliğinde bayraklar göndere çekilecek. İstiklal Marşının bitiminde, bayraklar yarıya indirilecektir.

Saygı duruşu süresince kamu kurumlarının sirenleri ile çevrede bulunan araçların klaksonları çalacak.

Cumhuriyet Meydanındaki törenin ardından, Protokol üyeleri, İl Jandarma Komutanlığında bulunan ‘Dadaşlar Şehitliği’ni ziyaret edeceklerdir.

Siirt Belediye Başkanlığınca tahsis edilen araçlar ile Kültür merkezine vatandaşların intikali sağlanacaktır.

Anma programının ikinci bölümü ise; Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek. Saat 09.55’te saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayacak tören, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılması, öğrencilerin şiir okumaları ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan “ATATÜRK ORATORYOSU” gösterisi ile devam edilecek.

İlköğretim, Lise ve dengi okullar arasında yapılan ‘ATATÜRK VE 10 KASIM’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından, Takasbank Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Korosu tarafından ATATÜRK’ün sevdiği şarkı ve türkülerin seslendirilmesiyle sürecek olan tören, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilecek olan ‘ATATÜRK SERGİSİ’nin gezilmesiyle sona erecek.

 

 

Paylaş

Comments are closed.