son dakika

1.ULUSLARARASI SİİRT KISA FİLM FESTİVALİ SONA ERDİ

Mayıs 12, 2018 | by kanal56
1.ULUSLARARASI SİİRT KISA FİLM FESTİVALİ SONA ERDİ
Güncel
0

Siirt’te bir ilk gerçekleşti. Milletvekilimiz ve AK Parti Genel Başkan yardımcısı Prof.Dr.Yasin Aktayın girişimleri  7-11 Mayıs tarihleri arasında yapılan “Uluslararası Siirt Kısa Film Festivali” sona erdi.

Siirt Belediyesi ile Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği desteğiyle gerçekleştirilen festivalin final gecesi, 14 Eylül Spor Salonunda yapıldı. Törende konuşan Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, sanatsal etkinliklerin önemine değindi ve katılan sanatçılara teşekkür etti.

Bu festivali geleneksel hale getirmeyi amaçladıklarına belirten Prof.Dr Yasin Aktay,  yürütülmekte olan projelerle, ilimizin sorunlarının çözümüne önemli katkılar yapılacağını belirtti.

Prof. Dr. Aktay’ın  Kurtlar  Vadisinin Zülfikar Ağası Halil İbrahim Kalaycı oğlu ile birlikte seslendirdiği türküler büyük alkış aldı.

416 filmin müracaat ettiği  festivalde 32 film ilk elemeyi geçti.Bunların arasında yapılan değerlendirme sonunda  ‘Fabrika’ eseriyle Batuhan Köksal’a 1’incilik, ‘Yolcu’ eseriyle Cem Özay’a 2’ncilik ve ‘Korkuluk’ eseriyle Osman Çakır’a 3’üncülük ödülü verildi.

Gecenin anısına Yılmaz Güney’in eşi Fatoş Güney’e Yaşam Boyu Onur Ödülü Prof.Dr.Aktay tarafından verildi

Gelen ünlülere ve jüri üyelerine teşekkür plaketi verilirken, Siirt Belediyesi özel ödülü Özlem Biçici’ye, Jüri Özel Ödülü de İDE yapım adına Erçin Çelik’e verildi.
Tören daha sonra sanatçı Kalben tarafından konser verilmesiyle geç saate kadar devam etti.Gençler sanatçının şarkılarıyla dolasıya eğlendi.

Festivalin açılışında da Göksel bir konser vermişti. Kanal 56 Televizyonu da, festival nedeniyle ilimize gelen çok sayıda sanatçıyı programlarına konuk etti.

Paylaş

Comments are closed.